Strona Główna

Przedsiębiorstwo PKS w Wadowicach S.A. uzyskało pierwszy dochód od 6 lat. Od czasu do czasu słyszy się o upadłości kolejnego państwowego przedsiębiorstwa autobusowego. Część z nich jest likwidowana, inne utrzymują się na rynku, dzięki szybkiej prywatyzacji. PKS w Wadowicach należy do największych w Małopolsce przewoźników publicznych. Postanowiliśmy dowiedzieć się, co dzieje się w tej firmie i czy także jej zagraża bankructwo.

Zapytany o kondycję finansową wadowickiego PKS, jej prezes- Andrzej Sobieszczyk stwierdził, że pomimo krążących wśród lokalnej społeczności pogłosek o rychłej upadłości spółki, które psują jej renomę w oczach partnerów, przewoźnik po raz pierwszy od lat uzyskał wpływy w wysokości 75 tysięcy złotych za pierwsze 4 miesiące roku. Potwierdza to sprawozdanie finansowe przedsiębiorstwa. „W skali całej firmy to niewiele, ale po raz pierwszy od 6 lat PKS wypracował jakikolwiek zysk” – mówi prezes wadowickiej spółki.

Zapraszamy do współpracy pilotów wycieczek oraz przewodników po Beskidach i Tatrach. Preferowane są osoby młode, kreatywne, o żartobliwym usposobieniu. Wymagane: stosowne kwalifikacje – świadectwo ukończenia kursu pilota lub przewodnika, ważne uprawnienia – praktyka pracy w terenie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt za pomocą formularza na stronie.